منوی اصلی

راهنمای گام به گام ثبت نام در سیستم پنجره واحد تجارت بین المللی چین

پنجره واحد، متعلق به اداره کل گمرک جمهوری خلق چین ( GACC ) است و این بخش نظارتی بر اطلاعات ارسال شده ندارد.

این بخش اطلاعات ثبت نامی که ماهیت کلی دارند را توسعه داده است و نباید آن ها را به عنوان اطلاعات قطعی یا جامع تلقی کرد. این دستورالعمل ها مربوط به نسخه سیستم پنجره واحد 26 نوامبر 2021 مربوط هستند و ممکن است تغییر کنند.

سیستم پنجره واحد تجارت بین المللی چین از طریق لینک زیر قابل دسترسی است:

www.singlewindow.cn

ثبت نام بر اساس مکان فیزیکی تجهیزات صورت می گیرد. هر مکان باید جداگانه ثبت شود. صاحبان برندهایی که از تولیدکنندگان قرارداد استفاده می کنند، نباید ثبت نام کنند، اما باید مطمئن شوند که هر تولیدکننده فرآیند خوداظهاری را انجام داده است . تولیدکنندگان قرارداد فقط یک بار باید خود را ثبت نام کنند. شرکت های حمل و نقلی که خدمات انبار موقت ارائه می دهند نیاز به ثبت نام ندارند.

پنجره واحد فقط به زبان چینی است .

گام 1 :

این لینک شما را به صفحه زیر منتقل می کند. همانطور که شاهد هستید اطلاعات این صفحه به زبان چینی است . این بخش پیشنهاد می کند بدون استفاده از ترجمه خودکار به مرحله 2 بروید زیرا ممکن است بر قالب بندی صفحه وب تأثیر بگذارد.

با کلیک بر گزینه نارنجی واقع در گوشه راست صفحه که دور آن دایره کشیده شده است به صفحه پنجره واحد جدید منتقل خواهید شد.

گام 2:

اکنون به صفحه زیر هدایت خواهید شد. ماوس خود را روی کلمه CIFER با نماد همبرگر (در دایره قرمز) کلیک کنید که به “کسب و کار خارجی” یا “شرکت خارجی” ترجمه می شود. با این کار کادر دوم با پیوندی باز می شود که به “سیستم مدیریت ثبت شرکتهای تولید مواد غذایی وارداتی خارج از کشور ” ترجمه می شود (متن زرد).

روی متن زرد کلیک کنید تا به مرحله ی سوم بروید.

گام 3:

اکنون شما صفحه زیر را مشاهده خواهید کرد .

اگر در سیستم پنجره واحد تجارت بین المللی چین حساب کاربری ایجاده کرده اید، نام کاربری و رمز عبور خود را در فیلدهای زیر وارد نمایید تا وارد مرحله 4 شوید .

اگر در این سیستم قبلا حساب کاربری ایجاد نکرده اید ،بر روی گزینه ‘create an account’ کلیک نمایید.

سپس به فرم صفحه وب زیر هدایت می شوید که در آنجا باید جزئیات مربوطه را پر کنید. توجه داشته باشید که فقط فیلدهایی که با آستریکس/ * مشخص شده اند اجباری هستند.

نام کاربری باید بین 6 تا 18 کاراکتر باشد. می توان از ترکیبی از حروف و اعداد استفاده کرد.

رمز عبور باید 8 تا 16 کاراکتر با حداقل یک حرف بزرگ و کوچک، یک عدد و یک علامت باشد.

توجه داشته باشید:

• AUS مخفف کشور استرالیا است.

• این فرم دارای فیلدی است که در آن ” Approval NO ” درخواست می شود، که گمرک چین متوجه می شود که این شماره ثبت شما توسط مقام ذیصلاح در کشوری که در آن هستید یا کد شما در اداره گمرک چین است . به راهنمایی های بیشتر در مورد کدهای ثبت نام (MAA2021-46 لبنیات)، (MAA2021-26 غذاهای دریایی)، (MAA2021-20 محصولات نئوپنتیل گلیکول) مراجعه کنید.

گام 4 :

اکنون باید صفحه وب زیر را ببینید. اطلاعات صفحه وب به زبان چینی خواهد بود، اما بسته به مرورگر وب که استفاده می کنید، ممکن است گزینه ترجمه انگلیسی را داشته باشید. توجه داشته باشید که ترجمه های خودکار ممکن است نمایش دقیقی از اطلاعات نباشد.

در سمت چپ صفحه، روی گزینه خاکستری که با دایره قرمز مشخص شده است کلیک کنید که معنی آن “برنامه ثبت نام” است .

گام 5 :

در این مرحله صفحه زیر ظاهر می شود که فهرستی جامع از دسته بندی محصولات غذایی است. توجه داشته باشید که کالاهای ذکر شده به دو دسته تقسیم می شوند:

• غذاهایی که برای ثبت در اداره گمرک چین نیاز به تایید مقام ذیصلاح کشور/ منطقه مبدا دارند (گوشت، لبنیات، غذاهای دریایی و ماده 7 مواد غذایی )

*توجه: اداره گمرک چین در حال توسعه برنامه های کاربردی جدید برای این گروه های غذایی است، لطفا به بخش 4 MAA2021-46 (لبنیات)، MAA2021-26 (غذاهای دریایی)، MAA2021-20 (محصولات نئوپنتیل گلیکول) مراجعه کنید.

غذاهایی که نیاز به ثبت خود در اداره گمرک چین دارند (ماده 9 مواد غذایی )

دسته غذایی مناسبی را که می خواهید در مرکز پردازش یا ذخیره سازی مواد غذایی ثبت کنید، انتخاب کنید. مثالی در زیر ارائه شده است که به آبنبات، شکلات (شامل شکلات، شکلات کره کاکائو و محصولات آن) ترجمه می شود.

گام 6 :
سپس فرم درخواست برای شما باز می شود تا اطلاعات درست را پر کنید. نمونه ای از این فرم در زیر ارائه شده است. توجه داشته باشید که پس از ارسال ممکن است اصلاح درخواست ممکن نباشد . برای اطلاعات بیشتر لطفا به MAA2021-46 (لبنیات)، MAA2021-26 (غذاهای دریایی)، MAA2021-20 (محصولات نئوپنتیل گلیکول) مراجعه کنید.

از آنجایی که فرآیند ثبت نام خود در اداره گمرک چین یک فعالیت تجاری است، این بخش ، تجهیزات ذخیره سازی و پردازش مواد غذایی را تشویق می کند تا در صورت نیاز به اطلاعات بیشتر، از واردکننده یا نماینده خود در چین مشاوره بگیرند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *